Alleen oppositiepartij Samenwerking’95 was tegen. De drie andere partijen, Progressief’96, CDA en VVD, stemden voor. Samenwerking vindt dat Haaren het bij die 3 miljoen euro had moeten houden, dat de gemeente beter had moeten onderhandelen en de extra 2,7 miljoen euro naar de provincie had moeten doorschuiven. De partij voegt de extra miljoenen liever toe aan het budget van 4 miljoen euro voor de renovatie van de gemeenschapshuizen Den Domp in Haaren en De Vorselaer in Biezenmortel en van de Willibrordusschool in Esch. Dat budget is nu namelijk niet toereikend, vindt Samenwerking.
Van de extra 2,7 miljoen euro kan een tunnelbak bij de Torenstraat en Molenstraat in Helvoirt worden gerealiseerd. Plus een ecopassage bij de Broekley en een fiets- en voetgangerstunnel bij de Kreitestraat, in plaats van de huidige onbeveiligde gelijkvloerse oversteek. Ook worden enkele onveilige aansluitingen op de N65 afgesloten.
Om alle percelen aan de rijksweg toch bereikbaar te houden, zijn enkele parallelwegen voorzien. Volgens de Haarense wethouder Carine Blom (Progressief’96) zijn er geen extra verkeersmaatregelen nodig in het dorp Helvoirt zelf en hoeft de gemeente daarvoor dus geen geld te reserveren.
Voor de hele reconstructie van de N65, waarvoor de provincie, het ministerie, Rijkswaterstaat, Den Bosch, Vught en Haaren samenwerken, is tot nu toe 147 miljoen euro begroot.